Kriolipoliza

Kriolipoliza - Co To Jest?

Kriolipoliza to zabieg medycyny estetycznej polegający na zamrażaniu tłuszczu, co skutkuje zmniejszeniem podskórnej tkanki tłuszczowej. Jak większość nowości, kriolipoliza przywędrowała do nas z USA. Jest najnowszym sposobem na odchudzenie ciała za pomocą ingerencji zewnętrznych narzędzi.

Kriolipoliza

Efekty zabiegu

Zabieg jest niezwykle skuteczny. Daje trwałą 20-30% redukcję tkanki po jednym zabiegu.

Rezultaty są widoczne 3-4 dnia, kiedy fałd skóry inaczej się układa (pomiar fałdomierzem pokazuje około 2-4 cm różnicy).

Po około 30 dniach efekty są jeszcze bardziej spektakularne – wyraźnie jest widoczny efekt wyszczuplenia. Cały proces tracenia tkanki tłuszczowej trwa około 2- 3 miesięcy i ewentualnie potem można powtórzyć zabieg.

Drugi zabieg wykonujemy po 6-8 tygodni po pierwszym.

Ze względu na zniszczenie komórek tłuszczowych efekty są długotrwałe. Nawet w przypadku ponownego przybrania na wadze, miejsca uprzednio poddane kriolipolizie będą bardziej oporne na zwiększenie obwodu.

W czasie jednego zabiegu można zastosować maksymalnie do 6 przyłożeń. Brzuch to dwa przyłożenia, boczki – dwa, i po jednym na uda.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa 45 – 60 minut. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Głowica chłodzi zassany obszar skóry / tłuszczu zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w głowicę są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia.

W tym samym czasie, w którym aplikowane jest zimno, głowica przeprowadza masaż próżniowy i drenaż limfatyczny, co dodatkowo stymuluje organizm do detoksykacji, szybszego pozbywania się tłuszczu oraz złogów cellulitowych.

Zabieg jest bezbolesny, chociaż można poczuć lekki dyskomfort z powodu zimna oraz  przy zasysaniu skóry do głowicy chłodzącej.

Mogą pojawić się małe siniaczki i zaczerwienienia. W przypadku niektórych pacjentów może też wystąpić drętwienie lub osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi, które mija w ciągu kilku godzin.

Przeciwwskazania

Co prawda kriolipoliza to zabieg bezinwazyjny, jednak jak w przypadku każdego
zabiegu estetycznego istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to między innymi:

  • Ciąża oraz okres karmienia piersią
  • Nowotwory
  • Choroby skóry: wirusowe, grzybicze, zakaźne
  • Cukrzyca
  • Infekcje oraz zapalenie wątroby
  • Choroba Rynauda
  • Pokrzywka na zimno
  • Rany skóry, stany zapalne
  • Zaburzenia krążenia

2000

Zadowolonych pacjentek, które od razu umówiły się na kolejną wizytę

201

Tyle różnych zabiegów Beauty
czeka na Ciebie

20

Tyle najnowszych technologii Hi-Tech znajdziesz u nas

MANEKI NEKO

W salonie urody Manekineko pasjonujemy się pięknem. Wysokiej jakości zabiegi i profesjonalna obsługa to nasze najwyższe priorytety.